Jak vybrat tu pravou ledničku a mrazák?

Lednice je neodmyslitelnou součástí snad každé kuchyně. Výběrem správné lednice si ulehčíte spoustu času i peněz. Při výběru lednice by vás měly zajímat nejen rozměry, cena a funkce lednice, ale hlavně myslete na to, co potřebujete vy. Nejprve si musíte položit tyto základní otázky:

Jak velkou lednici potřebujete?

Velikost lednice volte primárně podle počtu členu vaší domácnosti. Máte velkou rodinu? Pak zvolte ideálně velkou chladničku a externí mrazák. Jste svobodný chlap? Tak zvolte malou lednici, která vám zcela postačí. Myslete na to, jak často nakupujete. Děláte velký nákup jednou týdně, a nebo máte u bytu obchod, kam chodíte každé 3 dny pro nákup? Podle toho si zvolte velkou nebo menší lednici.

ERY1401AOW_l_pr17708_1PC86SC_l_pr19032_1

Kombinovanou lednici nebo externí mrazák?

Hodně lidí dnes dává přednost kombinovaným ledničkám, kde je součástí i samostatný mrazák. V dnešní době je spousta možností, a předtím, než si koupíte klasickou kombinovanou lednici, o nich popřemýšlejte. Důležité je si uvědomit, zda používáte hodně mražených věcí. Pak si ideálně kupte externí mrazák a lednici s malým mrazákem. Pokud vaříte jen z čerstvých potravin a mrazák máte jen na tu skvělou zmrzlinu, pizzu a led? Tak je pro vás volba ledničky s malým mrazákem také jednoznačná.

Vestavěnou nebo volně stojící lednici?

Tady záleží jen na vašem vkusu, prostorových možnostech a designového záměru celé kuchyně. Jsou dva typy ledniček: buďto volně stojící, a nebo vestavěná. Obě se dají zasadit, dle vašeho přáni, co nejlépe do konceptu celé kuchyňské linky. Při výběru vestavěné ledničky musíte více dbát na přípravu a výběr, volně stojící bude daleko jednoduší vyměnit za jiný typ. Pokud se ovšem budete držet našich rad a ledničku i mrazák si vyberete důsledně, nebude potřeba jí měnit, a budete s ní naprosto spokojeni.
4    DSC_6647a

Jaký vybrat design ledničky?

Dříve klasické bílé ledničky dnes můžete nahradit všemožnými barvami a tvary až extravagantního vzhledu. Popusťte uzdu své fantazii, vyberte si ledničku Vašich snů, a my Vám jí pomůžeme správně zasadit do Vaší nové kuchyně.

Ade

Sledujte poměr cena/výkon.

Zde záleží hlavně na Vašich finančních možnostech a na tom, co od ledničky př. mrazničky očekáváte. Podrobně si porovnejte několik typů ledniček. Sepište si co by daná lednička měla umět a ve vaší cenové kategorii si vyberte tu, která splňuje co nejvíce Vašich požadavků. Důležité je také sledovat spotřebu energie. S nižší spotřebou šetříte nejen peníze, ale i životní prostředí.

Současné chladničky umí mnoho užitečných funkcí.

Ever Fresh – je specifický vakuový systém s vnitřní cirkulací vzduchu, díky kterému uchováte vaše potraviny mnohem déle čerstvé.
Ice Party – využijete na rychlé chlazení lahví alkoholu a nebo i jen vody v horkých letních dnech.
Quick Ice – vestavěný mechanismus pro rychlou a pohodlnou přípravu ledu.
Dispenzor – dávkovač na vodu, některé lednice mají možnost zasazení vlastní pet lahve.
Home bar – speciální box umístěný nejčastěji ve dveřích lednice s bez-prostředním přístupem zvenku speciálními dvířky. Šetří energii a umožňuje rychlý a jednoduchý přístup ke zvoleným potravinám a nápojům.
AntiBacteria – a další prvky antibakteriální úpravy jsou v dnešní době považovány za standard. Jde o povrchovou úpravu, která znemožní šíření bakterií a plísní v chladničce.
ECO – jde o úsporný program, který nastaví v chladničce 5 °C a v mrazničce – 18 °C.
BioFresh – potraviny jsou v části lednice chlazeny teplotou kolem 0°C. Potraviny vydrží mnohem déle čerstvé.
No Frost – automatické odmrazování mrazničky, beznámrazový systém.
Super freeze – funkce, která umožňuje rychlé zmražení. Vhodné při větším nákupu.
Varovný signál lednice (mrazáku) – při dlouhodobém otevření a nebo nedovření lednice či mrazáku.

Názvy jednotlivých funkcí se mohou lišit podle výrobce.

Malá rada na závěr ze života:

Nechte výběr ledničky na tom, kdo jí používá nejvíce. Nakupujete, vaříte a skládáte jídlo do ledničky jen Vy? Tak si od ostatních členů vaší domácnosti nenechte radit. Dopadne to tak, že budete mít velký mrazák dole, který nevyužíváte. Do horních polic lednice pak špatně dosáhnete. Uprostřed lednice Vám bude překážet cosi na fresh potraviny, a Vy doteď vlastně nevíte, proč a k čemu Vám to je. A ve dveřích, kam byste rádi dali některé Vámi využívané věci, nedáte nic kvůli zásobníku na vodu, který chtěl někdo z rodiny (a naprosto se nevyužívá). Proto opravdu pečlivě přemýšlejte co od ledničky očekáváte, co v ní využijete, a co nikoliv :) Podívejte se na článek o zásuvkové chladničce hotpoint.

VOLEJTE 273 130 282

Navrhneme pro Vás kuchyň, ve které se budete cítit opravdu jako doma.