Jak správně na úklid kuchyně?

Ze všech místností v domácnosti je právě kuchyni tou, která potřebuje pozornost každý den. Co si budeme povídat, každá kuchyň ve které se vaří nebude jako z magazínu. Jsou věci, které by jste měli mít každý den a jiné, které stačí umýt jednou za čas. Řekneme Vám co a jak správně uklízet, tak aby Vaše kuchyň byla čistá a připravená na další vaření, bez toho aniž byste uklízeli dlouhé hodiny. Řekneme Vám tedy pár rad a tipů na to jak uklidit rychleji a efektivněji.

Všechny čistící prostředky mějte vždy na jednom místě. Úklid Vám to ulehčí, když nebudete muset nic hledat a vše bude mít své místo a bude připravené do akce:)

Zkuste místo drahých prostředků na nádobí náš domácí úklidový prostředek.

Chladnička a mraznička

Jestliže ještě bohužel nemáte mrazničku s automatickým odmrazováním, musíte ji minimálně 1-2 do roka odmrazovat sami. Vnitřní prostor ledničky určitě čistěte pokaždé, když se do ní něco vylije. Důkladně jí vymyjete jednou měsíčně – tak že vyndáte všechny potraviny a umyjete důkladně každou poličku a zásuvku – Ideální je na to domácí úklidový prostředek. Nezapomeňte ani na dveřní prostor a těsnící gumičky. Předtím, než vše vrátíte do lednice důkladně to otřete, tedy všechny dózy, sklenice a sáčky.

Obklady a pracovní plocha

Na obklady je ideální navlhčená houbička s prostředkem na nádobí, používejte tu jemnější stranu. Hlavně se nesnažte špínu dostat dolu nožem nebo jiným ostrým předmětem, lepší bude když necháte delší dobu účinkovat čistící prostředek, protože nechcete, aby jste je poškrábali i na drobných škrábancích bude pak špína držet lépe než předtím. Pracovní desku otřete před každým vařením. Obklady čistíme jednu až dvakrát týdně, podle toho co vaříte a jak často.

Dřez a baterie

Dřezy se vyrábějí z různých materiálů a každý si žádá zvláštní zacházení. Tady postupujte podle návodu a prostředkem doporučeným výrobcem. U všech produktů můžete použít také utěrku z mikrovlákna. Tady Vám opět doporučíme domácí čistič. Špíny a vodního kamene se zbavíte okamžitě a navíc vše bude krásně lesklé! čistěte ideálně každý den. Ucpal se Vám džez a nemáte doma správný prostředek na jeho uvolnění? Udělejte si domácí: 1 prášek do pečiva, 2 lžíce soli a 3-4 lžíce octa. Nechte působit 10 minut a zalijte vařící vodou :)

Dvířka kuchyňské linky

Bohužel i přesto, že používáte digestoř se na kuchyňských dvířkách usazuje mastný film z páry při vaření. Používejte prostředky doporučené podle materiálu (lamino, lak, dřevo, sklo apod.). Plochu dvířek nejlépe čistěte odspoda nahoru a potom znovu dolů. Jedině takto nevzniknou špinavé šmouhy.

Sporák a varné desky

Větší nečistoty zkuste dostat z plochy ještě za tepla, půjde Vám to mnohem snáze (ale opatrně!) Všechny druhy varných desek ať už indukci, sklokeramiku nebo plyn čistěte opatrně ať se nepoškrábe. Vždy používejte měkkou stranu houbičky na nádobí. Jestliže potřebujete razantnější čištění, odstraňte skvrny škrabkou, kterou dodává výrobce. Desku na závěr vyleštěte suchou utěrkou. Doporučujeme jí před každým vařením otřít, aby se nestalo, že se Vám tam nějaký drobný nepořádek připálí. Nezapomínejte ani na místo okolo sporáku, kde se stýká rám varné plochy s deskou kuchyňské linky. Zde se hodně usazují nečistoty a mastnota.

Trouba

Po pečení až bude teplota v troubě přijatelná, ale ještě né úplně vychladlá jí otřete utěrkou z mikrovlákna. Pokud je trouba silně znečištěná nastříkejte do ní roztok vody a mýdla (1:1) a zapněte jí na 100°C na 15 minut a až vychladne, tak jí důkladně vytřete. Můžete použít na závěrečné čištění a na přední plochy opět domácí čistič, který odmašťuje, leští a dezinfikuje.

Filtry digestoře

Namočte kovové části do mýdlového roztoku s vodou a pár kapkami prostředku na nádobí. Pokud máte moderních digestoří lze kovové filtry mýt v myčce:)

Mikrovlnná trouba

Nejlépe se nečistot, mastnoty a zápachu zbavíte, Pokud dáte do mikrovlné trouby misku s vodu s plátky citronu a zapnete jí na 2minuty.Vnitřek poté půjde lehce otřít a bude hezky vonět. Toto dělejte podle potřeby a toho jak mikrovlnou troubu často používáte. Prostor trouby byste měli vytírat po každém použití, alespoň papírovou utěrkou.

VOLEJTE 273 130 282

Navrhneme pro Vás kuchyň, ve které se budete cítit opravdu jako doma.