Domácí čistící prostředek

Domácí versus kupované čistící prostředky

Chcete levný a účinný čistící prostředek, co báječně voní po pomerančích. Nebaví Vás drahé a ne vždy účinné prostředky nebo Vám zrovna došel a potřebujete mít doma náhradu? Stačí jen dvě ingredience,trocha času a domácí čistič je hotov. Hlavně je bez chemie a víte čím čistíte:)

Čistí, leští a odstraní i odolné skvrny – takový je pomerančovo-octový čistič.

Všichni ocet známe a máme ho v kuchyni, je to opravdu dobrý pomocník nejen při vaření, ale i jako ideální čistič všeho druhu. Nebojte se, že bude vše cítit po octu, jeho typického zápachu se diky našemu receptu bát nemusíte, vše Vám bude krásně vonět po pomerančích.

Náš domácí úklidový prostředek můžete použít na úklid kuchyně i koupelny, ale i dokonce na vyleštění oken. Ocet použijeme v podstatě na cokoliv – při úklidu ledničky (především vytření zásuvek a poliček). Obecně řečeno prostě všude tam, kde chceme mít čisto bez bakterií, ale nechceme používat Savo a podobné přípravky. Jediné co potřebujete je ho pouze nanést chvilku nechat působit a pak drhnout nebo utírat, a nakonec krásně vyleštit, jako to děláte u běžných kupovaných prostředků. U odolnějších nečistot nechte působit delší dobu, účinek pak bude zaručený. Pak stačí jen opláchnout a všude je čisto, voňavo a vše se hezky leskne.

pomeranč

Co budeme potřebovat?

Slupky z pomeranče ( citrónů, mandarinek či grepu),
Ocet (bílý nebo klasický)
Uzavíratelnou láhev či jinou nádobu
Rozprašovač

Přípravu zvládne každý, je jednoduchá a hlavně rychlá!

Do uzavíratelné nádoby dájte pomerančovou kůru tak, aby byla nádoba úplně plná až po okraj. Vše zalijeme připraveným octem a poté pořádně uzavřete a uložíte do chladu a temna ideálně na 14 dní. Neuškodí, když lahev čas od času lehce protřepete.

Po uplynutí 14 dní ocet přeceďte přes plátýnko (kávové filtry) do rozprašovače.

VOLEJTE 273 130 282

Navrhneme pro Vás kuchyň, ve které se budete cítit opravdu jako doma.